Telefon Takip Programı Nedir? Neden Kullanılmalıdır?

Telefon Takip Programı Nedir? Neden Kullanılmalıdır?

Telefon takip programı, yakın zamanda geliştirilen ve hedef mobil cihazın etkili bir şekilde takip edilmesini sağlayan özel bir yazılım şeklinde tanımlanabilir. Bu yazılım sayesinde insanlar çocuklarını, eşlerini, sevdiklerini ve diğer yakınlarını takip edebilir.

Günümüzde iletişim, geçmişe göre daha farklı bir şekilde yapılıyor. Geçmiş dikkate alındığında insanların büyük oranda yüz yüze iletişimi gerçekleştirdiği görülecektir. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşması ile birlikte durum değişmiştir. Artık insanlar mobil cihazlar ve internet üzerinden iletişim ihtiyaçlarının önemli bir kısmını gerçekleştiriyor. Dolayısıyla da telefon takip olarak ifade edilen işlem, her geçen gün biraz daha önem kazanıyor.

Telefon Takip Programı Ne İşe Yarar?

Telefon takip, hedef mobil cihazdan istenen bilgilerin alınmasını ve istenen işlemlerin yapılmasını sağlar. Bunun için özel olarak geliştirilen yazılımlar kullanılır. Bahsedilen yazılımların neler yapabildiğine geçmeden önce, sadece Android sistemlere yüklenebildiğinden bahsedilmesi gerekiyor. IOS veya daha farklı bir sisteme, bahsedilen yazılımlar yüklenemez.

Hedef telefon iPhone olduğunda, bu yazılımı kullanmanız imkansızdır. Bazı yazılımlar, IOS sistemlerinde de çalıştığını iddia ediyor, ancak böyle bir durum ihtimal dahilinde bile değil. Çünkü iPhone cihazlardaki güvenlik sistemi, dışarıdan gelen uygulamaların kurulmasına izin vermiyor. Bundan dolayı da yazılımlar yüklenebiliyor. Telefon takip programı Android haricinde herhangi bir sistemde çalışmaz.

Telefon takip yazılımı ile yapılacak çok sayıda işlem vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Telefon dinleme
  • Whatsapp takip
  • Ortam dinleme
  • Rehber takip
  • Ortam izleme
  • SMS mesaj takip
  • GPS konum bulma
  • Galeri takip
  • Mail takip
  • Skype takip

Buradaki işlemler dikkate alındığında, hedef telefonda yapılan hemen her işlemin anlık olarak takip edileceği söylenebilir.

Telefon konuşmalarının kimlerle yapıldığı, görüşmelerin içeriği kolay bir şekilde tespit edilir. Whatsapp takip sayesinde uygulama üzerinden kimlerle yazılı, sesli ve görüntülü görüşmeler yapıldığı ve bu görüşmelerde neler konuşulduğu öğrenilebilir. GPS konum bulma ile kişinin gün içinde nerede olduğu ve nerelere gittiği anlaşılabilir. Bu örnekler çoğaltılabilir.

Telefon takip programı ile hedef mobil cihaz, adeta sizin bir casusunuz olur ve istediğiniz bilgileri size verir.

Telefon Takip Programı Neden Kullanılmalıdır?

Telefon takip programı, günümüzün önemli bir gerçeği haline gelmiş ve insanların ihtiyaç ve beklentileri dikkate alınarak geliştirilmiştir. İletişimin artık büyük ölçüde telefonlar üzerinden yapılması ve farklı şartlar, telefon takip yazılımlarının kullanılmasını adeta zorunlu hale getirmiştir.

Özel olarak geliştirilen ve etkili sonuç veren casus yazılım, farklı nedenlerden dolayı kullanılabilir. Bu işlem ile hedef kişiden habersiz, onun hakkında bilgi toplamak mümkün olur. Bilgi topladığınız kişi bazen eşiniz, bazen çocuğunuz, bazen de çalışanlarınız olabilir. Bu yazılımın kullanılma nedenlerinden bazıları şunlardır:

·       Eşe Karşı Güven Sorunu

Eşinize karşı bir güven sorununuz olduğunda veya aldatıldığınızı düşündüğünüzde, bu konuyu direkt olarak konuşamazsınız. Böyle bir durumda telefon takip programı ile eşinizin telefonunu takip edebilirsiniz. Böylece gün içinde kimlerle görüşmeler yaptığını, nelere gittiğini ve görüşmelerin içeriğini öğrenebilirsiniz. Öğrendiğiniz bilgiler, aldatılma şüphenizin doğru veya yanlış olduğunu net şekilde ortaya koyacaktır.

·       Çocukların Güvenliği

Çocukların telefon kullanması, onlardan istediğimiz zaman haber almamızı mümkün kılar. Ancak telefonların internet erişiminin olması, farklı sorunlara neden olabilir. Casus yazılım ile çocuklarınızın telefonlarını uzaktan takip edebilir, yaptıkları görüşmeleri ve girdikleri siteleri öğrenebilirsiniz.

·       Çalışan Takibi

Çalışanlarınızın sahada nerede olduğunu anlamak için telefon takip programı kullanabilirsiniz. GPS konum bulma özelliği ile çalışanlarınızın anlık olarak nerede olduklarını görebilirsiniz.

Siz de buradakiler ve benzeri ihtiyaçlarınızı telefon takip yazılımı ile giderebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

123